
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.5 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 15 |
| Height | 1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 10 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Active |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 10 A |
| Operating Supply Current | 600 µA |
| Quiescent Current | 600 µA |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Switching Frequency | 1.2 MHz |
| Max Input Voltage | 17 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 600 mV |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Topology | Buck |
| Function | Step-Down |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$6.03852
Ext.Price$6.03852
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.03852 | $6.03852 |
| 10 | $5.19307 | $51.93070 |
| 25 | $4.85579 | $121.39475 |
| 50 | $4.54041 | $227.02050 |
| 100 | $4.24554 | $424.55400 |
